Regionalne Święto Ziół w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

14 sierpnia, przy okazji obchodów Święta Matki Boskiej Zielnej w Parku Etnograficznym dobędzie się święto poświęcone ziołom

 


Zioła stanowią jedno z największych dóbr naturalnych regionu Warmii. Są one nie tylko skutecznym remedium na wiele schorzeń, ale także stanowią szlachetny surowiec do wytwarzania licznych produktów naturalnych w przetwórstwie spożywczym czy kosmetyce. Celem święta jest zapoznanie mieszkańców Warmii oraz turystów z bogactwem pożytecznej roślinności występującej na tym obszarze Polski. W trakcie obchodów na kiermaszu regionalnych produktów zielarskich, można będzie nabyć naturalne wyroby lokalne, sporządzone na bazie miejscowych gatunków ziół oraz przedmioty rękodzieła miejscowych artystów. Organizatorzy zaplanowali także wykłady poświęcone możliwościom wykorzystaniu ziół.

Rozpoczęcie święta nastąpi w amfiteatrze, po czym odprawiona zostanie uroczysta msza święta w drewnianym kościele znajdującym się na terenie muzeum. W czasie nabożeństwa poświęcone zostaną ręcznie wykonane wianki.

 

Logowanie