Na Mazurach powstanie centrum żeglarstwa z prawdziwego zdarzenia!

Pierwszy port, szacowany na cztery mln złotych służyć będzie turystom, przemierzającym Mazury szlakami wodnymi, drugi za cenę sześciu milionów złotych, oddany będzie do dyspozycji zawodnikom żeglarstwa.

Mimo wysokiego stanu wód i zimy trwają intensywne prace, w których pomagają pompy odprowadzające nadmiar wody z wykopów. Wykonawcy zapewniają, że mimo trudnych warunków wszystko przebiega zgodnie z planem. Pieniądze na realizację projektu pochodzą z unijnego programu Polska-Litwa.

Na miejscu powstanie profesjonalne centrum szkoleniowe żeglarstwa. Przygotowane zostaną sale wykładowe, hale na sprzęt i zaplecze noclegowe. Wszystko zajmie powierzchnię tysiąca metrów kwadratowych i będzie zadaszone.

Wyremontowana zostanie także plaża miejska, gdzie powstanie port turystyczny. Inwestycja nosi nazwę Eko-Marina i wpisana jest na listę kluczowych projektów województwa warmińsko-mazurskiego. Pisz na budowę portu otrzyma 2 miliony złotych. Władze miasta liczą, że nowe porty znacznie uatrakcyjnią ofertę wypoczynkową okolic i przyciągną do nich więcej turystów niż dotychczas.

Porty mają zostać oddane do użytku już w najbliższym sezonie letnim.

 

Logowanie