Parkometry w Olsztynie

W wielu miastach Polski parkometry miały rozwiązać problem zatłoczonych parkingów. Czy tak się stało? Trudno powiedzieć, gdyż tłok jak był, tak i jest nadal. Niewykluczone jednak, że gdyby nie parkometry, byłby on jeszcze większy.

Centrum Olsztyna nie różni się pod tym względem od centrów innych większych miast w kraju. Znalezienie miejsca parkingowego w ciągu tygodnia, a nawet w weekendy, jest tu najdelikatniej mówiąc trudne.

W związku z tym, władze miasta, pomimo skromnych środków budżetowych na rok 2011, postanowiły ustawić parkometry na olsztyńskich ulicach. Można się ich spodziewać mniej więcej za pół roku.

Parkometry mają przyzwyczaić kierowców do częstszej rotacji, czyli nie pozostawiania samochodów w jednym miejscu na wiele godzin. W chwili obecnej taki zwyczaj zmniejsza szansę innych kierowców na skorzystanie z miejsc parkingowych w centrum, a nawet poza nim.

Ma być drożej, lecz sprawiedliwiej. Jeśli jeszcze ruszy do tego planowana budowa parkingu wielopoziomowego w śródmieściu, możemy się spodziewać znacznej poprawy sytuacji parkingowej w Olsztynie.

 

Logowanie