8-10 kwietnia 2011 r. - Wielkanocna zbiórka żywności
bogumil
06/04/2011 09:15

Od 8 do 10 kwietnia na terenie całego kraju potrwa wielkanocna zbiórka produktów spożywczych dla najuboższych. Organizatorem akcji jest ogólnopolska federacja wojewódzkich Banków Żywności.

W regionie Warmii i Mazur w akcję zbierania zostanie zaangażowanych ponad 3,5 tys. wolontariuszy rozlokowanych w 343 sklepach. Na terenie Olsztyna zbiórka organizowana będzie w 26 sklepach przy udziale około 700 wolontariuszy. Ponadto, inicjatywę wesprą środowiska biznesowe oraz media. Osoby zainteresowane wolontariatem mogą się jeszcze zgłaszać. Na stronie internetowej www.olsztyn.bankizywnosci.pl znajduje się kontakt telefoniczny i e-mailowy, poprzez który można włączyć się do akcji. Zgłoszenia można również dokonać poprzez profil BŻ w Olsztynie na Facebooku.

Organizatorzy wierzą, że tegoroczna zbiórka żywności, podobnie jak poprzednie, zakończy się sukcesem.

W tej chwili najbardziej potrzebne są cukier, słodycze, ryż, makarony oraz wszystkie produkty o przedłużonej trwałości. Dary trafią do najuboższych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

W Olsztynie żywność można będzie przekazać w piątek i sobotę od godziny 9.00 do 22.00 oraz w niedzielę od godziny 9.00 do 17.00. W pozostałych miastach w godzinach otwarcia sklepów, które przystąpiły do zbiórki.

 

Logowanie