Zlot motocyklistów w Olsztynie - Tabunady 2011
bogumil
15/04/2011 15:12

W najbliższy weekend w stolicy Warmii i Mazur zaroi się od motocyklistów. Wszystko za sprawą olsztyńskiego Klubu Motocyklowego TABUN, który już po raz siódmy organizuje swój zlot.

Podczas Tabunady 2011 będzie można zobaczyć motocykle z całej Polski, a nawet zza granicy. Tradycyjnie zlot rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Dla swoich gości Tabuniarze przygotowali liczne atrakcje, m.in. konkurencje jeździeckie i sprawnościowe, koncerty, wycieczki. Bazą zlotu będzie ośrodek kołatek w Mierkach, natomiast w sobotę wielbiciele jednośladów zawitają do Olsztyna.

Wówczas na placu Dunikowskiego przy dopingu mieszkańców będą rywalizowali w konkurencjach jeździeckich. Na plac przejadą w zorganizowanej kolumnie pilotowanej przez policję. Początek parady o godz. 11.30, a jej przebieg to: ul. Warszawska, Śliwy, Szrajbera, Pieniężnego, al. Piłsudskiego.

Zlot ma już swoich stałych bywalców, a co roku pojawiają się też nowi miłośnicy Warmii. Oprócz rywalizacji motocyklistów „pod szubienicami” będzie można obejrzeć także pokaz ratownictwa medycznego. Najmłodsi natomiast zmierzą się w konkursie z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

 

Logowanie