Wypożyczalnia rowerów miejskich w Olsztynie? To całkiem możliwe!
bogumil
25/08/2011 08:34

Nowe udogodnienie dla mieszkańców i atrakcja dla turystów. Olsztyn to stolica jednego z najbardziej obleganych regionów Polski w okresie letnim. W takich okolicznościach wypożyczalnia rowerów miejskich może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Ostatnio w ratuszu odbyły się rozmowy na temat uruchomienia miejskiej wypożyczalni rowerów. Swoją ofertę przedstawiła firma Nextbike, która podobną inwestycję zrealizowała już we Wrocławiu. Trafność inwestycji podkreśla fakt, że w stolicy Dolnego Śląska w ciągu ostatnich 2 miesięcy rowery zostały wypożyczone około 70 tys. razy!

Przedstawiciele firmy Nextbike zaproponowali radnym mieszany model wypożyczalni, co miałoby polegać na udostępnianiu użytkownikom rowerów zarówno miejskich, jak i turystycznych. Wychodząc z taką propozycją, zapewne wzięto pod uwagę opcję wyjazdów pozamiejskich, z których mogliby korzystać turyści chcący przemierzyć jednośladami malownicze okolice Olsztyna. Pomysł ten nie spodobał się wszystkim radnym. Bardziej entuzjastycznie podszedł do niego prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, widząc w tym nie tylko udogodnienie dla mieszkańców, ale także doskonały sposób na zwiedzania okolic.

W chwili obecnej, Olsztyn nie może pochwalić się dobrze rozwiniętą siecią dróg rowerowych. Szczególnie dotyczy to samego śródmieścia, w którym ścieżek dla jednośladów praktycznie brak. Prezydent Olsztyna zapewnił jednak, że sieć będzie wciąż rozbudowywana.   

Na razie, podczas rozmów wstępnych z ewentualnym wykonawcą, nie zapadły żadne konkretne decyzje. Liczymy jednak, że najbliższe miesiące przyniosą wiążące postanowienia, a w przyszłym sezonie, goście miasta oraz mieszkańcy będą mogli poruszać się po Olsztynie miejskim rowerami.

 

Logowanie