Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki 2011r. w Szpitalu Wojewódzkim

Szpital jako współorganizator 9 Olsztyńskich Dni Nauki zaprosił uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na wykłady prowadzone przez lekarzy specjalistów.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor Szpitala Irena Kierzkowska, zapraszając do wysłuchania wykładów. Po przedstawieniu prezentacji dr n. med. Joanny Rutkowskiej pn. „Co to jest otyłość” odbyła się projekcja filmu pt. „Nie jedz tyle, bądź motylem”.

Film w humorystyczny sposób ukazywał problem otyłości, dzięki czemu został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez młodzież. W drugiej części spotkania miał miejsce panel dyskusyjny na temat chorób towarzyszących otyłości pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Elżbiety Bandurskiej-Stankiewicz. W panelu uczestniczyli: dr hab. na. med. Tomasz Stompór, prof. UWM – specjalista nefrolog, dr n. med. Andrzej Tutaj – specjalista neurolog, dr n. med. Dariusz Michalik – specjalista chirurg onkolog, lek. med. Marek Gowkielewicz - specjalista ginekolog. Prelegenci mówili na temat otyłości i chorób, które się z nią wiążą. Otyłość jest problemem, z którym boryka się ogromna liczba ludzi na świecie. Liczebność osób otyłych zwiększa się z roku na rok w bardzo dużym tempie. Problem pogłębia to, że często osoby te nawet nie zdają sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa niesie zwiększona waga ciała.

Dla uczestników spotkania przygotowaliśmy również konkurs z nagrodami, który zakończył się zaproszeniem do zwiedzania wystawy dotyczącej zasad zdrowego żywienia i chorób towarzyszących otyłości. Wystawa znajduje się w holu szpitalnym, będzie można ją oglądać do końca roku.

Zapraszamy!

Zobacz fotorelację:


Dr n.med. Joanna Rutkowska prowadząca wykład


Dyrektor Szpitala Irena Kierzkowska dziękuje organizatorom i uczestnikom


Dzięki wystawie możemy poznać zasady zdrowego żywienia


Las rąk w odpowiedzi na pytanie konkursowe


Lekarze specjaliści uczestnicy panelu


Od lewej: Magda Kantorczyk, Kornelia Kotwicka, Alicja Biernacka i Barbara Szymczuk zespół organizacyjny


Po wykładach odbył się konkurs z nagrodami


Prof. dr n.med. Elżbieta Bandurska Stankiewicz moderator panelu dyskusyjnego


Uczestnicy wykładów


Wystawa w holu szpitalnym cieszy się dużym powodzeniem

 

Logowanie