Jubileusz grupy działania „Warmiński Zakątek”

Lokalna grupa miłośników regionu „Warmiński Zakątek” z siedzibą w Dobrym Mieście działa już od 5 lat.

Jej głównym celem jest troska o rozwój wsi, która w tym rejonie charakteryzuje się dużym bezrobociem oraz brakiem środków na remonty i inwestycje. Dziś wspólnota skupia aż 11 warmińskich samorządów, a także organizacje pozarządowe, przedsiębiorców i rolników. Przyjęciu na którym zebrało się ok. 200 osób, w ośrodku „Leśne Wzgórze” w Swobodnie nad jeziorem Limajno towarzyszyła zabawa i śpiewy warmińskie w wykonaniu Świątecznej Kapeli z Dobrego Miasta oraz P. Bogdana Banda. 

Pomysłodawcą powiększenia wspólnoty lokalnej był Jacek Szydło – wójt gminy Dywity oraz Stanisław Trzaskowski – burmistrz Dobrego Miasta. Dziś grupa zrzesza takie gminy jak: Orneta, Lubomino, Kiwity (na jej terenie znajduje się Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym), Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Bisztynek oraz Górowo Iławeckie.

Członkowie stowarzyszenia na przestrzeni 5 lat bardzo skutecznie piszą projekty o dofinansowanie z funduszy unijnych (aż 34), ubiegają się o dotacje w różnych podmiotach gospodarczych oraz rozwijają turystykę wiejską m.in. przez promowanie gospodarstw agroturystycznych.

 

Logowanie