Gala Elbląskich Nagród Kulturalnych
bogumil
29/03/2011 21:52

29 marca poznamy laureatów Elbląskich Nagród Kulturalnych, w tym Stypendium Artystycznego Miasta Elbląg, Nagrody Artystycznej Prezydenta Elbląga, Nagrody „Kreator Kultury” oraz „Wydarzenie Roku”. Stypendia i nagrody laureatom wręczy Prezydent Elbląga.

Marzec dla elbląskiej kultury to czas podsumowań i wsparcia działań artystycznych, które będą realizowane podczas tego roku. Niedawno odbyło się spotkanie „Przedwiośnie Talentów”, gdzie przyznano wyróżnienia młodym talentom.

Gala Elbląskich Nagród Kulturalnych odbędzie się we wtorek, 29 marca o godz. 18.00 w Sali „U św. Ducha” w Bibliotece Elbląskiej.

Uświetni ją koncert Karoliny Cichej z udziałem elblążanina Tomasza Steńczyka.

Karolina Cicha to zdobywająca coraz większą renomę na polskiej scenie muzycznej wokalistka, kompozytorka, muzykująca aktorka i aranżerka, grająca na kilku instrumentach naraz. Jest laureatką najbardziej prestiżowych festiwali w kraju i za granicą (m.in. wywalczyła II miejsce podczas 27. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, w 2007 zdobyła I nagrodę na międzynarodowym Chansonsfestival w Kolonii, w 2008 roku I miejsce na Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu i miejsce w "Wielkiej Piątce" na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie). Jak sama artystka mówi o swojej muzyce - to rodzaj rocka eklektycznego, gdzie obok siebie pojawić się może i reggae, i hip-hop, i menuet. Tomasz Steńczyk jest wokalistą, gitarzystą i liderem wielu elbląskich zespołów. To, co go wyróżnia, to niewątpliwie niezwykła osobowość sceniczna. Efektem twórczych poszukiwań Tomka, którego zawsze pasjonował blues i rock, było odkrycie szeroko rozumianej piosenki wartościowej. Nowe inspiracje zaowocowały sukcesami na festiwalach i konkursach, takich jak: Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa…Czy to jest Kochanie?, gdzie w 2009 Tomek otrzymał II nagrodę w kategorii Piosenka Poetycka, a w 2010 r. Grand Prix; 45. Studencki Festiwal w Krakowie, którego został laureatem; XXXVII Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” i krakowski „Grechuta Festival”, gdzie zdobył I nagrodę, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku, skąd wrócił z Grand Prix. Otrzymał także Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury i wielokrotnie „Przedwiośnie Talentów”.

 

Logowanie